Navigace


Grafy letních údajů


Úvod


01.02.2012

Stránky jsou ve vývoji...                                                                                                                                                

   Nalézáte se na amatérských stránkách o počasí z Kamenného Malíkova.  Cílem těchto stránek není konkurence profesionálním stanicím.  Berte prosím tyto stránky pouze  jako podrobnější informace o počasí z daného místa. Mohou posloužit ke  zjištění aktuálního stavu počasí všem těm, kteří se chystají k nám přijet, případně jako info, pro ty vzdálenější. Naleznete zde údaje o momentálním stavu počasí, ale i o jeho historii. V brzké době se budete moci podívat jak je u nás  prostřednictvím web kamer (jedna bude umístněna v místě stanice a druhá na penzionu). V záložce "Sněhové zpravodajství" jsou informace o stavu sněhové pokrývky a pro ty co se chtějí trochu hýbat,  informace  o  momentálním stavu běžeckých stop. V záložce "Základní pojmy"  je ve zkratce uvedeno, co a jak se měří a co jednotlivé výrazy  znamenají. Podrobnější informace jistě naleznete na odborných stránkách, které se profesionálně věnují meteorologii (časem zde na ně uvedu  odkazy). Ve "Fotogalerii" naleznete fota z našeho okolí apod. Grafy zaznamenávají  údaje o počasí zpětně od 1hod. až po 1 rok. Plánuji zde možnost, podívat se na zvolený graf z daného dne, včetně tří fotografijí  (ráno v poledne a večer) rok nazpět.

Vnitřní stanice

   Stanice Vantage Pro2 je v provozu od 26.2.2011. Je umístněna na východním okraji obce Kamenný Malíkov ve výšce  524 m n.m. GPS: severní šířka 49°12'36", východní délka 15°7'34". Vnitřní jednotka obsahuje velký displej s mnoha nastavitelnými údaji. Data z venkovních čidel jsou přenášena bezdrátově a zobrazují se na displeji přijímací konzoly Vantage Pro2. Jednotka je  propojena s PC a data přeposílá na METEOserver přes METEOPLUG, což je univerzální­ miniaturní­ zaří­zení­, které dokáže nahrávat meteorologická data z meteostanice. Tyto data dále zpracovává, vytváří­ uživatelský nadefinované grafy a ty pak nahrává přes FTP na webový server. Naví­c METEOserver umí­ nahrávat data do celosvětových meteo sí­tí­.

Venkovní stanice ISS

Je napájena 3V baterií a solárním modulem a je rozdělena na dvě části. Anemometr pro měření rychlosti a směru větru je umístněn ve výšce 10m. Ostatní čidla pro měření teploty, vlhkosti, solárního záření a srážek jsou umístněna  ve výšce 2m nad zemí. Srážkoměr je vyhřívaný. Pokračování ...   

 


připojená fotogalerie: - [0 obr.]